تکنولوژی

مک پرو جدید با تراشه اولترا M2 ممکن است در بهار امسال در کنار macOS 13.3 عرضه شود

mac pro

طبق توییتی که مارک گورمن از بلومبرگ امروز منتشر کرد، اپل در حال آزمایش نسخه جدیدی از مک پرو با سیستم عامل macOS 13.3 است.

با توجه به اینکه macOS 12.3 در مارس 2022 و macOS 11.3 در آوریل 2021 منتشر شد، به احتمال زیاد macOS 13.3 نیز در بهار 2023 منتشر خواهد شد. این بازه زمانی می‌تواند زمینه را برای اپل فراهم کند تا مک پرو را در یک رویداد بهاری، کمی قبل از انتشار macOS 13.3 با پشتیبانی از رایانه، معرفی کند. انتظار می‌رود که مک پرو جدید دارای تراشه جدید M2 Ultra اپل باشد، اما گزارش شده است که چیپ رده بالاتر “M2 Extreme” لغو شده است.

اوایل این هفته، گورمن گفت که مک پرو جدید طراحی مشابه مدل 2019 خواهد داشت، اما فاقد رم قابل ارتقا توسط کاربر است.

گورمن در نسخه اکتبر خبرنامه خود گفت که مدل های مورد انتظار مک بوک پرو 14 و 16 اینچی با تراشه های M2 Pro و M2 Max نیز به macOS 13.3 متصل خواهند شد و نشان می دهد که نوت بوک ها می توانند در بهار امسال نیز معرفی شوند. .

گورمن قبلاً ادعا کرده بود که یک مک مینی جدید با گزینه های تراشه M2 و M2 Pro در دست ساخت است، اما اخیراً در مورد مک مینی اظهار نظری نکرده است. مطمئناً این امکان وجود دارد که در کنار مدل های جدید مک پرو و مک بوک پرو معرفی شود. در این میان، اپل به فروش تنظیمات مک پرو و مک مینی مبتنی بر اینتل ادامه می دهد.

اپل از زمان مک بوک ایر با تراشه M2 در ماه جولای، هیچ مک جدیدی را عرضه نکرده است.

مک پرو

منبع

macrumors.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.