تکنولوژی

AMD و مایکروسافت ابزارهای توسعه دهنده هوش مصنوعی را برای پردازنده های Ryzen 7040 ارائه کردند

AMD

AMD سری جدید Ryzen 7040 خود را به عنوان بهترین پردازنده برای ساخت لپ‌تاپ‌های با هوش مصنوعی در آینده نزدیک معرفی می‌کند. اکنون، توسعه‌دهندگان ویندوز می‌توانند روی پتانسیل خود برای «تجربه‌های منحصربه‌فرد» با دسترسی زودهنگام به نرم‌افزار رتبه‌بندی شده برای ارائه پشتیبانی بهینه و یکپارچه‌سازی شتاب‌دهنده کار کنند. از هم اکنون برای پردازنده‌های «انتخابی» مجهز به هوش مصنوعی Ryzen در دسترس است.

AMD سری Ryzen 7040 را به‌عنوان «پیشگام نسل جدید سیلیکون» معرفی کرد که به لطف ترفندهایی مانند NPUهای Ryzen AI، برتر از سایر پردازنده‌های x86 معمولی‌تر از نظر مدیریت بارهای کاری خاص هوش مصنوعی است. بر این اساس، تراشه‌ها برای کمک به ساخت دستگاه‌های جمع و جور و فوق‌قابل حمل با قابلیت‌های متنوع و پیشرفته‌ترین ویژگی‌ها تبلیغ می‌شوند.

ظاهراً این افکت‌ها شامل جلوه‌های Windows Studio مانند تماس چشمی (که در آن نگاه فرد برای جهت روی صفحه به جای دوربین به طور خودکار تصحیح می‌شود)، کادربندی خودکار و تاری پس‌زمینه در کنفرانس‌ها و تماس‌های ویدیویی را شامل می‌شود.

اکنون، توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند پتانسیل سخت‌افزاری «پیچیده» سری 7040 را برای استفاده‌های دیگر به کار بگیرند، می‌توانند برای اولین بار با پیش‌نمایش ابزارهای توسعه‌دهنده AMD برای هوش مصنوعی Ryzen این کار را انجام دهند. آنها توانایی اجرای بارهای کاری را بر روی چارچوب منبع باز Vitis AI Execution Provider از طریق ONNX Runtime (با پشتیبانی Microsoft Olive) با شتاب موتور XDNA AI انجام می‌دهند.

منبع

notebookcheck.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.