تکنولوژی

بررسی پردازنده AMD Ryzen 9 7950X3D

AMD Ryzen 9 7950X3D

مصرف برق
ما مصرف انرژی را نه فقط بر اساس پردازنده AMD Ryzen 9 7950X3D بلکه بر اساس کل رایانه شخصی (مادربرد / پردازنده / کارت گرافیک / حافظه / SSD) نشان می‌دهیم. این عدد به مادربرد (IC های اضافه شده / کنترلر / وای فای / بلوتوث) و PSU (کارایی) بستگی دارد و متفاوت خواهد بود. به خاطر داشته باشید که ما کل رایانه شخصی را اندازه گیری می کنیم، نه فقط مصرف انرژی پردازنده را. اگر درایوهای نوری، هارد دیسک‌ها، کارت‌های صدا و غیره را اضافه کنید، رایانه‌های شخصی شما می‌تواند با اعداد ما متفاوت باشد. یک مادربرد با نور RGB، صفحه کلید، خنک کننده مایع و ماوس این روزها می توانند به راحتی 10 تا 15 وات برق مصرفی را به افزایش دهند.

مصرف برق در  AMD Ryzen 9 7950X3D
 AMD Ryzen 9 7950X3D
مصرف برق در پردازندها

ما می خواهیم کاملاً واضح بگوییم که اندازه گیری مصرف انرژی در هر رایانه شخصی و با توجه راه اندازی آن متفاوت است. قطعات متصل شما از برق استفاده می‌کنند، اما مادربرد شما همچنین می تواند IC های اضافی مانند کنترل کننده صدا، تراشه های شخص ثالث، کنترلرهای شبکه، کنترلرهای SATA اضافی، کنترلرهای USB اضافی و غیره را نصب کند. همه این قطعات انرژی مصرف می‌کنند، بنابراین این نتایج یک نشانه ذهنی است. در کنار آن، ما به تمام هسته‌های CPU 100% فشار می‌دهیم و بنابراین حداکثر مصرف انرژی را نشان می‌دهیم. مگر اینکه ویدیو را با نرم افزار مناسب رمزگذاری کنید، میانگین مصرف انرژی شما بسیار کمتر خواهد بود.

دماها
ما داده‌های دما را با هم مقایسه نمی‌کنیم، زیرا باید بارها و بارها خنک‌کننده یکسانی را برای همه پلتفرم‌ها اعمال کنیم. علاوه بر این، خنک کننده ها (RPM) به TDP و متغیرهای تنظیم شده در بایوس مادربرد شما پاسخ متفاوتی می‌دهند. در نتیجه، ما به سادگی تست تنش دما را انجام می‌دهیم.

دما با پردازنده رایزن 9

در بالا، می توانید نتایج تست بار را بر اساس Corsair H100i RGB Elite (2022) که بررسی کردیم، مشاهده کنید. LCS مورد استفاده ما یک خنک کننده عملکرد نامیده می‌شود (. می توانید ببینید که حرارتی ها با پردازنده های 120 واتی TDP یک درجه بهتر هستند. حداکثر یک ضرب کننده هسته اکنون 57.5 مگاهرتز است. به طور خلاصه، یک LCS با عملکرد خوب به شما کمک می کند تا بهترین نتایج تقویت توربو را بدست آورید.

لطفاً توجه داشته باشید که PPT (حداکثر مصرف برق) تقریباً 162 وات است. نتایج دما با پردازنده AMD Ryzen 9 7950X3D بسیار خوب است. طراحی دمای TJMax برای این پردازنده 89 درجه سانتیگراد است.

منبع

guru3d.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.