تکنولوژی

دستیار مجازی جدید ChatGPT و قابلیت‌های آن

ChatGPT's new virtual

ChatGPT در حال دریافت یک دستیار ویدیوی بلادرنگ جدید به نام Annie است… اما از آنجایی که توسط یک کاربر Reddit ساخته شده است، غیر رسمی است.

با توجه به پست Reddit توسط qwertyflagstop ، آنی می‌تواند به عنوان معلم در طیف گسترده‌ای از موضوعات عمل کند، به شما کمک کند آن سخنرانی بزرگی را تمرین کنید یا فقط در مورد روزتان با شما چت کند. او همچنین می‌تواند آب و هوا را بررسی کند و جستجوهای اولیه وب را انجام دهد.

این پست به طور خلاصه به نحوه تنظیم آنی می‌پردازد، از جمله چهره او و اینکه چگونه می‌تواند پاسخ دهد. تصویر اصلی صورت آنی با Midjourney (یکی از بهترین تولیدکنندگان هنر هوش مصنوعی که می‌تواند در چند ثانیه گرافیک خیره‌کننده ایجاد کند) ایجاد شد، و عبارات و حرکات لب‌های او در زمان واقعی روی دستگاه متحرک می‌شوند تا با گفتار تولید شده مطابقت داشته باشند. در حال حاضر، محتوای آنچه او می گوید توسط ChatGPT تولید می‌شود.

مشتاق بودم آنی را امتحان کنیم تا ببینیم آیا می‌تواند با موفقیت به هوش مصنوعی روشی «انسانی‌تر» برای تعامل بدهد یا خیر.

آنی چهره‌ای آشنا و غیر تهدید آمیز دارد و خود را به عنوان یک فریلنسر دیجیتال 30 ساله به من معرفی کرد. وقتی دهانش را تکان می‌دهد، نمی‌توانید از آن احساس عجیب غافلگیر نشوید، و در کل این یک تجربه عجیب و ناراحت‌کننده بود.

همگامی بین دهان آنی و کلماتی که می‌گوید به‌طور قابل‌توجهی خوب است، با توجه به اینکه او سخنرانی خود را از ChatGPT تولید می‌کند، اگرچه او تا حدودی بین پرسش‌ها و پاسخ‌ها مکث می‌کند، اما به اندازه‌ای نیست که باعث ناامیدی شود.

من به مدت نیم ساعت به طور خلاصه با ربات صحبت کردم و بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم. اگر به وب‌سایت رسمی Annie بروید، می‌توانید مستقیماً از سایت یا از طریق یک برنامه برای iOS یا Android با Annie تماس بگیرید. هنگامی که از طریق برنامه با او تماس می گیرید، متوجه می‌شوید که این برنامه طوری تنظیم شده است که یک تماس معمولی Facetime یا ویدیویی را با دوربین، میکروفون و دکمه پایان تماس در پایین نمایش دهد.

او بر اساس کتاب‌های مورد علاقه‌ام به من توصیه‌هایی برای کتاب داد و در واقع از نظر ژانر بسیار مناسب بودند، همچنين احساسات او نسبت به تمام فیلم‌های باب اسفنجی مرا تحت تاثير قرار داد. زمانی که در مورد عادات یوگای او صحبت می‌کردیم و او در نهایت تاریخ یوگا را برای من توضیح داد، اما شما می‌توانید با گفتن «دست نگه دارید» حرف او را قطع کنید. همچنین می‌توانید با گفتن «آیا می‌توانید در وب جستجو کنید» او را وادار به انجام یک جستجوی اولیه در وب کنید.

می‌توانید از طریق وب‌سایت او یا از طریق برنامه با آنی تماس بگیرید، اگرچه آماده باشید که کمی از این موضوع ناراحت شوید. یا بسته به موضع شما در مورد پیشرفت هوش مصنوعی بسیار تحت تاثیر قرار می‌گیرد. وقتی با او صحبت می‌کنید، به ویژه وقتی که به سؤالات شما گوش می‌دهد، احساس ناخوشایندی وجود دارد. بدیهی است که هنر چهره او چندان واقع گرایانه نیست، اما افتضاح هم نیست. چهره او همیشه بسیار آرام است و هنگام صحبت کردن بین عبارات بسیار خفیف سوسو می‌زند که باعث می‌شود کمی احساس عجیبی داشته باشم، زیرا می‌توانم احساس کنم که سعی می‌کند طبیعی باشد.

هنگامی که من به طور معمول از ChatGPT استفاده می‌کنم، هنوز کمی پیچیدگی وجود دارد، گفتگوی عمیق با یک ربات چیزی نیست که خیلی سریع به آن عادت کنید. همانطور که برخی از افراد در موضوع Reddit اشاره کردند، با صحبت کردن با ChatGPT به شکلی شبیه به «انسانی»، نشان می‌دهد که در واقع چقدر غیرانسانی است. یکی اشاره کرد که در مکالمات عادی بین انسان ها، افراد میتوانند صحبت یکدیگر را قطع می‌کنند و سؤالات بعدی را می پرسند. با آنی، شما یک سوال می‌پرسید، و او با جریانی از اطلاعات پاسخ داد. در برخی موارد مفید است، مخصوصاً هنگام پرسیدن سؤال از طریق متن، اما نشان می‌دهد که در صورت وجود آواتار انسانی چقدر تعاملات نادرست است.

با این حال، چسباندن یک چهره به آن، احساس اینکه می‌توانید چت کنید را سخت‌تر می‌کند. ریختن دل و جرات در DM راحت‌تر از چهره واقعی است، چه برسد به چهره آنی.

از آنجایی که این نسخه اولیه Annie است، قطعاً چند باگ و مشکل وجود دارد، اما با افزایش محبوبیت، مطمئن هستم که به‌روزرسانی‌های بیشتر و ویژگی‌های تماس ویدیویی در کمترین زمان اتفاق می‌افتد.

منبع

techradar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.