تکنولوژی, دانستنی های دنیای بازی

صرف نظر سونی از PS5 Pro و حرکت به سوی کنسول بازی PS6

ps5

باورش سخت است، اما پلی استیشن 5 در نوامبر امسال سه ساله خواهد شد. این کنسول اخیراً بر کمبود عرضه غلبه کرده است، اما برخی در حال حاضر برای یک مدل ارتقا یافته فریاد می‌زنند. به گفته تام هندرسون از InsiderGaming – که از لحاظ تاریخی به عنوان یک افشاگر قابل اعتماد اطلاعات بازی شناخته می شود – در حالی که نسخه پنجم PS5 یک مدل به روز شده دریافت می کند، نسخه “Pro” وجود نخواهد داشت. در عوض، سونی بر روی نسخه کامل بعدی تمرکز خواهد کرد.

در برخی زمینه‌ها، سونی تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته، سیستم‌های اصلاح‌شده را می‌فروشد. سیستم خاکستری جعبه‌ای اصلی با «PSone» سفید رنگی جایگزین شد و پلی‌استیشن 2 نیز در طول سال‌ها بازبینی‌های متعددی دریافت کرد، مانند PS3. برای پلی‌استیشن 4 نسل قبلی، سونی با انتشار نسخه حرفه‌ای در اواسط عمر سیستم که تغییرات عمده‌ای در قابلیت‌های سخت‌افزار داشت، کاری بی‌سابقه انجام داد.

خب، این بار این اتفاق نمی افتد، حداقل اگر اطلاعات تام دقیق باشد. او می گوید که با وجود شایعات مداوم در مورد مدل جدید PS5، به نظر او هیچ شانسی وجود ندارد که آن یک مدل “Pro” یا باریک باشد. در عوض، اطلاعات او نشان می دهد که نسخه بعدی PS5 به سادگی نسل دوم سخت افزار، احتمالا با یک درایو دیسک جداشدنی خواهد بود.

علاوه بر این، او می‌گوید که فکر می‌کند PS5 اصلاح‌شده حتی در مقایسه با مدل فعلی تفاوت چندانی نخواهد داشت. ما فرض می کنیم منظور او فقط سیستم دیجیتال است، زیرا ظاهراً درایو دیسک قابل جابجایی خواهد بود. هندرسون می‌گوید که تولید این مدل در ماه آوریل آغاز می‌شود و فروش آن در سپتامبر آغاز می‌شود، اگرچه ما مطمئن نیستیم که آیا منظور او امسال یا سال آینده است، زیرا او می‌گوید که تولید PS5 معمولی در پایان سال جاری متوقف خواهد شد.

در مورد مفهوم «PS5 Pro»، تام می‌گوید که فکر نمی‌کند از نسخه معمولی آن «به‌طور کامل استفاده شده باشد» و به راحتی می‌توان با آن موافقت کرد. تقریباً تمام بازی‌های PS5 تا این مرحله همراه با نسخه PS4 همان بازی توسعه یافته‌اند. این بدان معناست که آن عناوین نمی توانند از ویژگی های PS5 به ویژه SSD فوق سریع آن بهره ببرند.

PS4 Pro 3 سال بعد از نسخه اصلی عرضه شد و بسیار سریعتر است.

با توجه به آن، منطقی است که نسخه Pro از PS5 به این زودی ها در دسترس نباشد. در واقع، تام می گوید که او بیشتر از PS5 Pro درباره PS6 شنیده است، و ما هم همینطور. به عنوان بخشی از استدلال‌های خود علیه خرید Activision-Blizzard-King توسط مایکروسافت، سونی اعلام کرد که اگر دسترسی آن به Call of Duty از سال 2027 تمدید نشود، پلی‌استیشن 6 بدون فرنچایز عرضه خواهد شد. سونی استدلال کرد که این باعث می شود گیمرها از پلی استیشن به ایکس باکس بپرند.

این شواهد بسیار ناچیزی است که بگوییم پلی استیشن 6 در سال 2028 عرضه خواهد شد، اما در عین حال، کاملاً ممکن است. اگر به طول عمر هر کنسول سونی نگاه کنیم، فاصله‌ها شش سال، شش سال، هفت سال و سپس هفت سال بوده است. انتظار هشت ساله بین PS5 و PS6 اصلا غیرممکن نخواهد بود. با این حال، ماندن در همان قابلیت‌ها زمان بسیار طولانی خواهد بود. گیمرهای رایانه‌های شخصی با سخت‌افزارهای سطح بالا در حال حاضر از پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی لذت می‌برند که کنسول‌های نسل فعلی را شرمنده می‌کنند.

هر کاری که سونی در نهایت انجام دهد، ما فقط خوشحالیم که بالاخره پلی استیشن 4 در مرتع قرار گرفت. در دهه گذشته عملکرد خوبی داشته است، اما زمان آن فرا رسیده است که از CPUهای قدیمی جگوار و GCN GPUهای آن سیستم استفاده کنیم.

منبع

hothardware.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.