تکنولوژی, معرفی لپ تاپ

سرفیس لپ‌تاپ استودیو سرانجام ۸ ماه پس از ورودش از نرخ تازه‌سازی پویا پشتیبانی می‌کند.

microsoft laptop studio

مایکروسافت به‌روزرسانی بزرگی را برای سرفیس لپ‌تاپ استودیو، جایگزین سری سرفیس بوک، اعلام کرده است. در حالی که سرفیس لپ‌تاپ استودیو در ماه سپتامبر معرفی شد، تا کنون طول کشیده تا نرخ تازه‌سازی پویا را فعال کند.

مایکروسافت یک ویژگی مورد انتظار را در سرفیس لپ‌تاپ استودیو، یک لپ‌تاپ تبدیل‌پذیر که در سپتامبر 2021 معرفی شد، فعال کرده است. برای مرجع، سرفیس لپ‌تاپ استودیو یکی از دو دستگاهی است که مایکروسافت با نمایشگر 120 هرتزی به فروش می‌رساند، دیگری سرفیس Pro 8 است. در زمان عرضه، مایکروسافت ادعا کرد که Surface Laptop Studio از نرخ رفرش پویا پشتیبانی می کند، که همانند مک بوک پرو 14 و مک بوک پرو 16 است که به فناوری ProMotion اپل متکی هستند.

با این حال، تا کنون طول کشیده تا مایکروسافت به وعده خود عمل کند. از دیروز، مایکروسافت یک بروزرسانی سیستم عامل را منتشر کرد که حالت “Dynamic” را فعال کرد. متأسفانه، این گزینه فقط به Surface Laptop Studio اجازه می دهد تا بین 60 هرتز و 120 هرتز تغییر کند. دستگاه فاقد سخت افزار لازم برای تنظیم نرخ تازه سازی آزادانه یا کمتر از 60 هرتز است. از نظر تئوری، توانایی انجام این کار مصرف انرژی را کاهش می دهد، همانطور که OEM های اندرویدی قصد داشته اند با LTPO backplane در گوشی های هوشمند پرچمدار انجام دهند.

در حال حاضر، مشخص نیست که Surface Pro 8 چه زمانی یک حالت پویا نرخ تجدید قابل مقایسه را دریافت خواهد کرد. با این وجود، این گزینه در تمام نسخه‌های ویندوز 11 در استودیو سرفیس لپ‌تاپ منتشر می‌شود، به‌روزرسانی‌های میان‌افزار برای سرفیس داک 2 و سرفیس اسلیم قلم 2. می‌توانید آخرین دسته از به‌روزرسانی‌های میان‌افزار را از طریق Windows Update یا از مایکروسافت به طور مستقیم دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.