تکنولوژی, گوشی موبایل

با آیفون های 14 از طریق ماهواره با هم در ارتباط باشید

پیامک ماهواره ای آیفون 14

جزئیات جدید در مورد آیفون 14 اپل هنوز در حال انتشار است،آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که گوشی هوشمند آینده اتصال ماهواره‌ای محدودی را ارائه می‌کند و ممکن است از پروژکتور تاشو نور استفاده کند. ویژگی اخیر می تواند دلیلی باشد که اپل مجبور شده بریدگی مدل های آیفون 14 و آیفون 14 پرو خود را کاهش دهد.

این احتمال وجود دارد که ایلان ماسک با اعلام ماموریت مشترک با T-Mobile برای ارائه پوشش ماهواره به سلول با Starlink، مهمانی تیم کوک را خراب کرده باشد. پیش از این به طور گسترده ای انتظار می رفت که اپل قرار است اتصال ماهواره ای را برای آیفون 14 اعلام کند (که به هر حال مدت زیادی طول کشیده است) و برخی از توییت های مشاور ارتباطات ماهواره ای تیم فارار به این موضوع اشاره دارد.

پروژکتور در آیفون 14

فارار می‌گوید که اعلام ماسک احتمالاً برای جلوگیری از اعلام هفته آینده اپل در مورد سرویس پیام‌رسانی رایگان خود با Globalstar طراحی شده است، که او انتظار دارد به محض عرضه رسمی آیفون 14 آغاز شود. علاوه بر این، این متخصص محدودیت‌های این ویژگی را نیز توضیح می‌دهد و معتقد است که «سرویس فقط به ارسال پیامک دو طرفه محدود می‌شود» مگر اینکه همکاری اپل و گلوبال استار شامل پرتاب یک مجموعه ماهواره‌ای کامل جدید باشد.

همراه با این پیشرفت بالقوه آینده‌نگر، آیفون 14 اپل ممکن است یک پروژکتور تاشو نور نیز همراه داشته باشد. در حالی که به نظر می رسد این می تواند یک افزودنی شگفت انگیز باشد که نوعی ترفند نمایشگر جادویی را به دارندگان آیفون 14 ارائه می دهد، توضیحات آن، همانطور که توسط PatentlyApple ارائه شده است، کمی ساده تر است. این پروژکتور می تواند جهت نور مادون قرمز را تغییر دهد، بنابراین امکان کاهش اجزایی مانند دوربین سلفی و آشکارساز IR را فراهم می کند. این منجر به بریدگی‌های کوچک‌تر برای دستگاه‌های iPhone 14 و iPhone 14 Pro میشود که بسیاری از طرفداران اپل را خوشحال خواهد کرد.

نکته مهم این است که اپل از طیف ماهواره ای موجود استفاده خواهد کرد، بدون اینکه نیازی به تغییر قوانین FCC باشد. با این حال، این سرویس فقط به ارسال پیامک دو طرفه محدود می شود – بدون تماس صوتی یا عکس، مگر اینکه در صورت فلکی جدید ،چند میلیارد دلاری سرمایه گذاری کنند .
— تیم فارار (@TMFAssociates) 26 اوت 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.