Uncategorized

بررسی پردازنده جدید اینتل Core Ultra 7 1003H

Intel Core Ultra 7

Meteor Lake Core Ultra 7 1003H آینده اینتل در تست Lightroom Classic PugetBench ظاهر شد. به نظر می‌رسد پردازنده نسل چهاردهم در این معیار فقط کمی جلوتر از Whiskey Lake Core i7-8665U باشد، اما این احتمالاً به این دلیل است که یک نمونه مهندسی اولیه است.

پردازنده‌های Meteor Lake نسل چهاردهم اینتل در این مرحله خیلی دور از راه‌اندازی نیستند، بنابراین طبیعی است که برخی از منابع را در سایت‌های بنچمارک مشاهده کنیم. اخیراً، ما در مورد Core Ultra 5 1003H گزارش دادیم که روی معیار AoTS قرار داده شده است. اکنون یک Core Ultra 7 1003H در PugetBench ظاهر شده است.

توضیح در این باره این که: اینتل در حال تغییر نام تجاری پردازنده‌های مصرف کننده خود است که ک با نام “i” خوانده می‌شوند. بنابراین، به جای سیستم آشنای Core i5 ،Core i7 مصرف کنندگان شاهد برندهای جدید Ultra 5 و Ultra 7 خواهند بود. مشخص نیست که نام‌های دیگری به جز “Ultra” در این مرحله وجود داشته باشد یا خیر، اما هر دو پردازنده فاش شده تاکنون Ultra SKU بوده‌اند.

طبق نتایج حذف شده PugetBench، پردازده Core Ultra 7 1003H در بنچمارک PugetBench Adobe Lightroom Classic حدود 534.5 امتیاز کسب کرده است. این فقط 32.5 امتیاز بیشتر از Whisky Lake Core i7-8665U است. اعداد در اینجا خیلی قانع کننده نیستند، اما باید توجه داشت که این یک نتیجه آزمایش مجزا است و CPU مورد استفاده احتمالاً یک نمونه مهندسی با سرعت پایین‌تر است.

فهرست PugetBench همچنین نشان می‌دهد که لپ‌تاپ از SO-DIMM‌های 16 گیگابایتی DDR5-5600 دو کاناله استفاده می‌کند. GPU به عنوان Intel Arc نشان داده شده است، که به احتمال زیاد به GPU کاشی کاری شده جدیدی اشاره دارد که بخشی از Meteor Lake خواهد بود.

در حالی که در این مرحله نباید نتیجه معیار را کاملا دقیق در نظر گرفت، طرح نامگذاری جدید اینتل نیز در حال حاضر گیج کننده است. مشخص نیست که آیا SKUهای Ultra 5 و Ultra 7 می توانند طرح شماره گذاری یکسانی داشته باشند یا اینکه اینتل دقیقاً چگونه SKUهای نسل چهاردهم مختلف را قرار می‌دهد.

انتظار می‌رود اینتل در اواخر ماه جاری درباره Meteor Lake بیشتر صحبت کند، بنابراین امیدواریم اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

منبع

notebookcheck.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.