تکنولوژی, ویندوز 11

ویندوز 11 قدرت های ChatGPT را از طریق Windows Copilot دریافت می کند

Windows Copilot

مایکروسافت در کنفرانس سالانه Build خود چندین ویژگی جدید هوش مصنوعی را اعلام کرد که به ویندوز 11 می آیند. اولین آنها Windows Copilot است که یک رابط ChatGPT است که مستقیماً روی دسکتاپ و برای کمک به بهره‌وری استفاده می‌شود. سایر ویژگی‌های متمرکز بر توسعه‌دهنده شامل داشبورد Dev Home اختصاصی با پشتیبانی از ایجاد درایوهای توسعه‌دهنده مجازی، هاب هوش مصنوعی در فروشگاه مایکروسافت و ادغام RGB Dynamic Lighting در تنظیمات ویندوز است.

مایکروسافت اخیراً در مورد امکانات هوش مصنوعی، به‌ویژه مدل زبان بزرگ GPT (LLM) سرسخت بوده است. غول ردموند قبلاً از GPT-4 OpenAI به طور گسترده در Bing و در “Copilots” برای GitHub ،Microsoft 365، و Dynamics 365 استفاده می‌کرد. اکنون، نوبت کاربران روی دسکتاپ ویندوز است که از برخی مزیت‌های هوش مصنوعی لذت ببرند تا بهره وری خود را افزایش دهند.

در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان Build، مایکروسافت Windows Copilot را معرفی کرد، یک دستیار متمرکز هوش مصنوعی که مستقیماً از نوار وظیفه قابل دسترسی است و می‌تواند در برنامه‌های دسکتاپ کار کند. دقیقاً مانند بینگ جدید، Windows Copilot یک رابط مکالمه با رایانه شخصی شما فراهم می‌کند.

می‌توانید از آن بخواهید عملکردهایی مانند کپی/پیست کردن، خلاصه کردن یک سند، کار روی برنامه‌های نصب شده، گرفتن اسکرین شات، تغییر تنظیمات سیستم عامل، تنظیم یک جلسه فوکوس و موارد دیگر را انجام دهد. در اصل، این یک نوع “کورتانا” مفیدتر است، اگرچه هنوز جایگزین جستجوی پیش فرض ویندوز نخواهد شد. علاوه بر این، مایکروسافت همچنین به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا عملکرد Windows Copilot را با افزونه های Bing و ChatGPT افزایش دهند.

Windows Copilot برای اولین بار در ماه ژوئن برای Insiders در دسترس خواهد بود و بعداً عرضه گسترده‌تری خواهد داشت.

Dev Home و Dev Drive

به غیر از Windows Copilot، مایکروسافت همچنین بهبودهای جدیدی را با تمرکز بر توسعه دهندگان در ویندوز 11 اعلام کرد.

ابتدا Dev Home است، یک داشبورد توسعه دهنده که امکان پیکربندی محیط‌های قابل ارتقا از جمله GitHub Codespaces را می‌دهد. Dev Home یک ابزار پیکربندی WinGet را ارائه می‌کند که امکان راه‌اندازی دستگاه بدون نظارت و نصب پروژه را از طریق یک فرمان واحد فراهم می‌کند.

توسعه دهندگان همچنین می توانند ویجت‌های GitHub را جدا از ویجت‌ها به Dev Home اضافه کنند تا عملکرد CPU و GPU را زیر نظر داشته باشند. توسعه دهندگان ایکس باکس می توانند از Dev Home با کیت توسعه بازی (GDK) کنسول استفاده کنند.

Dev Home همچنین به ایجاد “Dev Drive” اجازه می‌دهد یک حجم ذخیره سازی مجازی بر اساس ReFS (سیستم فایل انعطاف پذیر) جدید مایکروسافت ایجاد کند. Dev Drive اساساً یک فایل دیسک سخت مجازی (VHD/VHDX) است که برای عملکرد و امنیت ساخته شده است که راه آسانی برای مدیریت کد، دارایی‌های پروژه و بسته‌ها فراهم می‌کند.

Dev Home اکنون در پیش‌نمایش از فروشگاه مایکروسافت در دسترس است، در حالی که پشتیبانی از ایجاد Dev Drive در ساخت‌های پیش‌نمایش آینده در دسترس خواهد بود.

هاب اختصاصی هوش مصنوعی در فروشگاه مایکروسافت

فروشگاه مایکروسافت به زودی یک هاب هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد که برنامه‌هایی را که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند نظارت می‌کند و به پیگیری آنها کمک می‌کند.

مشتریان همچنین می‌توانند خلاصه‌ای سریع از صدها بررسی برای یک برنامه ایجاد شده توسط هوش مصنوعی دریافت کنند که کشف و تصمیم‌گیری را ساده‌تر می‌کند.

نورپردازی دینامیک RGB

علاقه مندان به RGB می‌دانند که همگام شدن با تعداد زیادی از برنامه‌های تکه تکه خاص برای هر تنظیم نور می‌تواند دردسرساز باشد. خبر خوب این است که ویندوز به زودی اجازه راه اندازی و سفارشی سازی RGB را به صورت بومی از تنظیمات ویندوز می‌دهد.

Dynamic Lighting به زودی در نسخه‌های پیش نمایش این ماه در دسترس خواهد بود. توسعه دهندگان می‌توانند به این ویژگی متصل شوند و تجربیات خود را اضافه کنند.

منبع

notebookcheck.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.